Víceúčelová hala Lhotka s příslušenstvím

Investor:Statutární město OstravaMěstský obvod Lhotka
Projektant:Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o.www.lichnovsky.com
Dodavatel:Sdružení „Hala Lhotka“OMLUX, spol. s.r.o.      www.omlux.czFEMONT Opava s.r.o. www.femont.cz
Zahájení stavby:07. 2012
Dokončení stavby:12. 2012
Náklady:26 297 156,- Kč bez DPH, 31 556 588,- Kč s DPH
Zastavěná plocha:971 m2
Hrací plocha:18 x 30 m
Hřiště:basketbal, volejbal, futsal, florbal, 3 x badminton
Počet míst v šatnách:50
Počet parkovacích stání:32
Počet míst na venkovní tribuně:58

Zadáním bylo navrhnout především provozně úspornou univerzální sportovní halu, jejíž sociální zařízení by v létě sloužila i pro venkovní fotbalové hřiště.

Architektura je jednoduchá, funkční, ke stříbrnošedému kvádru haly jsou připojeny modřínovými prkny obložené hranoly markýzy s venkovní tribunou a nevytápěné sklady, jejichž fasády sledují směr ulice Petřkovické, stejně jako oplocení dětského hřiště. Okna ze sportovní haly jsou z důvodu zabránění přehřívání haly a oslňování hráčů orientována na severozápad.

Nosná konstrukce haly je ocelová jednopodlažní, v části šaten dvoupodlažní. Opláštění je tvořeno metalickými panely s tepelnou izolací z PIR pěny, střecha je plochá jednoplášťová s vnitřními vyhřívanými svody.

Nejdůležitější funkční i výtvarnou části interiéru je plošně pružná sportovní podlaha z masívního dřeva. Ostatní materiály jasanový masív podlahy jen doplňují s výjimkou světle zelených doplňků – obklady stěn, keramické a vinylové podlahy, dveře atd.

Hala je nuceně větrána a vytápěna VZT jednotkou s rotačním rekuperátorem tepla. Šatny a sprchy mají podlahové topení. Řízení provozu je plně automatické s ovládáním přes PC správce s možností vzdáleného přístupu. Teplá užitková voda je předehřívána 15 solárními panely. Dešťová voda ze střechy a zpevněných ploch je akumulována v podzemním zásobníku o objemu 45 m3 a bude používána pro zavlažování fotbalového hřiště.

Mohlo by se vám také líbit...

Populární příspěvky